O NÁS

LUKÁŠ BULKO je hudobný skladateľ – samouk. Narodil sa v roku 1986 v Trenčíne a momentálne žije v Bratislave. Hudbu začal skladať na počítači v 15 rokoch, tá sa postupne stala jeho najväčšou záľubou.  V roku 2018 vyšiel jeho debutový album „Hidden For The Eyes“ vo vydavateľstve Slowcraft Records. Tvorba albumu obnášala 8 rokov práce. Jeho druhý album s názvom „Ceremony“ vyšiel 8. októbra 2021 pod značkou Lost Tribe Sound.

Lukáš vytvára koláže neoklasických, experimentálnych a elektronických skladieb s nádychom tradičných vplyvov, ktoré sú však tvorené moderným spôsobom. Hľadá originalitu v hodnotách, ktoré možno hudbou zdieľať. Jeho zámerom je poskytnúť hudbu na rozjímajúce počúvanie a cestovanie v mysli.

Hosťujúci hudobníci:

JÁN KRUŽLIAK Ml. (Ceremony) – Ján Kružliak mladší je huslista, ktorý sa dobre vyzná v niekoľkých hudobných štýloch. Vďaka svojej flexibilite a všestrannosti sa stal vyhľadávaným hudobníkom.
Pôsobí ako klasický hudobník (Je zakladateľ Spectrum Quartet, Slovenský komorný orchester Bohdana Warchala, Operný orchester SND, Aarhuský symfonický orchester, Komorní hráči Randers, Junges Klangforum Mitte Europa, Európska filharmónia, Symfonický orchester Viva Musica!) A má rád ľudovú a svetovú hudbu (Zuzana Mojžišová a jej Družina, La3no Cubano, The Surge). Hrá tiež jazz (Bratislava Hot Serenaders, Folk Youth, Valér Miko), rock-pop (spolupráca s kapelami Medial Banana, Lavagance, Billy Barman, Walter Schnitzelsson, Martina Javor, The Lovely Pimps…) a elektronickú hudbu (Jimmy Pé, Petijee, Dj Mathew, VelvetSky). Nie je mu cudzia ani súčasná hudba (Ensemble Ricercata, EnsembleSpektrum, Soozvuk, Veni) ani experimentálna hudba využívajúca rôzne efekty a nahrávanie (looping) vlastnej hudby naživo v reálnom čase.

RICHARD GROSSMAN L.Ac., O.M.D., Ph.D. (Ceremony) – Richardov celoživotný záujem o liečenie a ducha bol inšpirovaný silou a hlbokou krásou ayahuascy so sprievodnými zvukmi i  hudbou počas jej obradov. Cestoval veľa po Ekvádore i Peru a študoval u domorodých šamanov v ich rodných krajinách. Vykonáva liečebnú prácu v obradných priestoroch po celom svete v jedinečnej syntéze tradičného amazonského šamanizmu, hlbokého energetického liečenia a zvukových liečebných techník z mnohých svetových kultúr. Richard zasvätil svoj život uzdraveniu a zdraviu, alebo, slovami svojho mladšieho ja, pomoci druhým z ich utrpenia. (web1, web2, sc)

ADAM DEKAN (Hidden for the Eyes & Cermony), narodený v roku 1986 je v Bratislave pôsobiaci hudobník a producent. Živí sa ako sound-designer a mixážny inžinier. Prostredníctvom celoživotnej vášne k modulárnej syntéze a syntetizátorom preskúmal a objavil množstvo harmonicky bohatých, súčasných hudobných žánrov. (sc)

ALEXANDRA LUKÁČOVÁ (Hidden for the Eyes) sa narodila v roku 1989 v Bratislave. Do sveta hudby vstúpila v 15 rokoch, kedy začala s hraním na bicie, neskôr basgitaru až sa napokon dostala k spevu. Od roku 2015 bola spoluzakladateľkou a speváčkou elektro-akustickej kapely Núku, dnes Gladia Moony. (bc)

MARIÁN HRDINA (Hidden for the Eyes & Cermony) sa narodil v roku 1986 ako 1. z troch detí v skromnej rodine slovenského učiteľa a novinárky. Hudobný talent objavil v 17rokoch, keď sa  v rámci uchádzania o účinkovanie v divadle učil spievať. Vyštudoval klasický operný spev na VŠMU a popri profesionálnom spievaní sa venuje alternatívnym projektom, vrátane vlastnej tvorby. Je členom Slovenského filharmonického zboru a Danubius octet singers.

KRISTÍNA KLUVÁNEK (Ceremony) – venuje sa šamanizmu, intuitívnemu tancu, spevu, hre na klavír a mnohým ďalším hudobným nástrojom, Tvorí súčasť živých vystúpení albumu Ceremony vo forme intuitívneho pohybu a improvizácie zvukov a jemnej práce s priestorom na mieste konania po boku Lukáša a Jána Kružliaka ml. na husliach.

MALIARKY/I:

SILVIA BOBEKOVÁ (Hidden for the Eyes & Cermony) sa narodila v roku 1991 v Nitre. Od detstva žila v malej dedinke blízko mesta, kde začínala rozvíjať svoju tvorbu. Momentálne už rok žije na strednom Slovensku, v Martine. Blízko hôr, prírody a pokoja, ktoré sú jej najväčšou inšpiráciou. Teraz sa naplno venuje umeniu a tvorbe rôznych foriem. Od maľby obrazov, cez grafiku, až po ručne maľovanú obuv. (f)

LIBUŠA ČTVERÁKOVÁ (Hidden for the Eyes) sa narodila v roku 1984 v Malackách. Vyrastala vo výtvarnej rodine a tvorí od jej útleho detstva. Najviac však miluje farby a maľovanie. Rada maľuje snové, farebné svety, kde je ústredným motívom ~Svetlo. (f)

LUBOŠ DE GERERDO SURŽIN (Hidden for the Eyes) sa narodil v roku 1981 v Košiciach na Slovensku. Jeho hlavnou prácou je tvorba pozadí a designu a celkových záberov do filmov, ako boli Avatar, Súboj Titanov, Hry o život, Godzilla, Alice in Wonderland, Alienist, Cloverfield a mnoho ďalších. Tak isto sa aktívne venuje olejomaľbe a písaniu. Momentálne sa vydáva jeho prvá fantazijná novela (Lesné Víly: Spojenie tieňov) Forest Nymphs: Joining of the Shadows, ktorú vydáva Memoirs Mereo Publishing London.(p,f,f,m)

%d bloggers like this: